13

Noskaidroti S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionāta 2017.gada laureāti

10.03.2017

Piektdien, 10.martā Fischer Slēpošanas centrā, Siguldā spraigās cīņās norisinājās pēdējais un izšķirošais posms starp Latvijas skolām S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionātā.

Sacensības notika četros posmos, kur skolēniem bija jāveic gan atšķirīgas distances, gan jāpielieto abu veidu slēpošanas tehnikas (slīdsolis un klasiskais solis).
Sacensībās kopumā piedalījās 38 skolas no Vidzemes, Kurzemes, Latgales un Rīgas reģiona, sacensību visos posmos pulcējot teju 800 distanču slēpotājus. Plašā skolu interese un skolēnu aktīvā dalība pasākumā S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionātu ierindo starp gada aukstās sezonas populārākajiem un apmeklētākajiem skolu sporta pasākumiem Latvijā.
Spraigās cīņās sacensību kopvērtējumā 2017.gadā visaugstāko punktu skaitu un galveno balvu – dāvanu karti 1500.00 EUR apmērā slēpošanas inventāra iegādei, ko nodrošina Fischer Latvia izcīnīja Madonas 1.vidusskola. Otrajā vietā ierindojās Siguldas Valsts ģimnāzija, savukārt trešo vietu ieguva Lejasciema vidusskola, kurai tikai nedaudz atpalika otra Siguldas skola – Laurenču sākumskola.
Labus rezultātus, iegūstot godalgotas vietas, sacensību kopvērtējumā uzrādīja vairāki Siguldas novada skolnieki. Augstākās – pirmās godalgotās vietas ieguva Kristīne Brunere no Siguldas Valsts ģimnāzijas S14 grupā un Kristaps Kārkliņš no Siguldas Valsts ģimnāzijas – V18 grupā.
Sieviešu konkurencē Evelīna Balode no Laurenču sākumskolas izcīnīja trešo vietu S10 grupā, savukārt Sindija Turauska no Siguldas Valsts ģimnāzijas ieguva trešo vietu S14 grupā.
Vīriešu konkurencē Dāvis Kalniņš no Siguldas pilsētas vidusskolas izcīnīja otro vietu V10 grupā, Siguldas Valsts ģimnāzijas pārstāvis Sandijs Suhānovs izcīnīja otro vietu un šīs pašas skolas audzēknis Oskars Veits ierindojās trešajā vietā V14 grupā. Savukārt Jēkabs Vītols no Siguldas Valsts ģimnāzijas ieguva trešo vietu V16 grupā.
S!-Fischer Ziemas skolēnu čempionāts Siguldā, Fischer Slēpošanas centrā, kas piedāvā distanču slēpotājiem vienīgo saldēto trasi Austrumeiropā, norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas. Sacensības tika organizētas ar mērķi popularizēt distanču slēpošanas sporta veidu skolēnu vidū, nosakot spēcīgākās vispārizglītojošās Latvijas skolas distanču slēpošanā, kā arī veicinot lietderīgu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu skolēnu vidū.
Sacensības organizēja Fischer Slēpošanas centrs un Siguldas novada Dome sadarbībā ar Fischer Latvia.