Water icon 28

Pakalpojumi

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās slodzes testiem un fizioterapeita pakalpojumiem 29241115 

Uztura speciālists 27700250


Konsultācija

Fizioterapeits ievāc anamnēzi, analizē citus izmeklējuma rezultātus, veic fiziskā funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu pielietojot specifiskus individuālus testus, instrumentus un kopīgi ar pacientu izveido rehabilitācijas plānu. Fizioterapeits sadarbojoties  ar pacientu realizē fizioterapijas ārstēšanas procesu, ar metodēm, kuru izvēle ir balstīta uz to efektivitāti, pieejamību, individuālo piemērotību un pacientam ir pieņemama, kā arī vada rehabilitāciju, iekļaujot atkārtotu konsultāciju un citus speciālistus pēc nepieciešamības.


Individuālā ārstnieciskā vingrošana

Kustību terapija fizioterapeita uzraudzībā individuāli vēršot uzmanību uz pacientu.  Nodarbības laikā tiek pielietoti muskuļu spēka vingrojumi, muskuļu stiepšanas vingrojumi, līdzsvara, koordinācijas un funkcionālie treniņi, izmantojot papildus inventāru. Vingrošana notiek pēc specifikācijas  trenažiera zālē, fizioterapijas kabinetā, vingruma zālē.


Kinezioloģiskā teipošana

Ir elastīgo pašlīpošo kokvilnas saišu pielīmēšana uz cilvēka ādas. Metodes efekti:

 • tiek mazinātās sāpes;
 • mazinās tūska;
 • uzlabojas limfodrenāža;
 • tiek tonizētas vai relaksētas noteiktās muskuļu grupas;
 • tiek stabilizētas locītavas;
 • tiek koriģēta stāja;
 • mazinās rētaudi;
 • u.c.

Teipošanu veic fizioterapeits, kurš ir izgājis apmācību. Teips tiek līmēts tieši uz cilvēka ādas. Pacients ar pielīmēto teipu var iet dušā, apmeklēt baseinu. Pielīmēts teips turās vidēji 5 - 7 dienas.


Mīksto audu tehnikas

Tajā ietilpst cīpslu   šķērsmasāža. Ir apstiprinājies, ka tā veicina fibroblastu aktivitāti, kas ir būtiski cīpslas dzīšanas procesā pēc dažādiem ievainojumiem; iekaisuma mazināšanai.   Mīksto audu mobilizācija, kas vērsta uz fasciju iestiepumu un to elastības atjaunošanu. Izmantotais iestiepums ir neliels un pakāpenisks, bet iedarbība nav tikai lokāla, jo fascijas ir savstarpēji saistītas, līdz ar to tiek panākts izteikts mobilizējošais funkcionālais efekts. Miofasciālo trigger punktu atbrīvošanā  tiek izmantotas metodes, kas vērstas uz asinsrites uzlabošanu trigger punkta zonā un muskuļa un fascijas garuma un elastības atjaunošanu. Tiek izmantoti spiediena, vērpes un iestiepuma mehāniskās iedarbes efekti uz miofasciālo trigger punktu, kas tiek kombinēti ar citām fizioterapijas tehnoloģijām.


Speciālas manipulācijas

Proprioceptīvā neiromuskulārā fascilitācija  (PNF): metode, kas pamatojas uz nervu – muskuļu sistēmas fascilitāciju. Metodes tehnikās tiek izmantots manuāls kontakts. Izmantoto tehniku mērķis var būt gan kustību apjoma veicināšana un mīksto audu iestiepšana, gan stabilitātes uzlabošana, muskuļu kontrakcijas stimulēšana un muskuļu spēka veicināšana. Tiek izmantoti dažādi kustību paterni – gan bilaterāli, gan unilaterāli. Kā neiromuskulārās sistēmas fascilitācijas tehnikas tiek izmantots iestiepums, trakcija, aproksimācija un maksimāla pretestība. PNF tehniku vai dažus elementu kombinācijā ar citām tehnoloģijām izmanto gan neiroloģiskajiem, gan ortopēdiskajiem pacientiem, gan pacientiem pēc traumām (piem., saišu vai cīpslu bojājumiem).   Specifiskas relaksācijas metodes:  fizioterapijā tiek izmantotas dažādas specifiskas relaksācijas metodes. Integrē elpošanu un muskuļu sasprindzināšanu, lai relaksētu antagonistus. Plaši tiek izmantotas dažādas elpošanas tehnikas (diafragmālā elpošana, dziļā elpošana). Progresīvā muskuļu relaksācijā (pēc Jacabsona) tiek izmantota relaksācija un trauksmes mazināšana, ko panāk secīgi sasprindzinot un atslābinot katru muskuli.


Ortopēdiskās manuālās terapijas elementi

Fizioterapeits veicot konkrētā segmenta, locītavas izmeklēšanu un diferenciāldiagnostiku starp locītavas, mīksto audu vai nervu struktūrām izmantojot  manuālas tehnikas (locītavu mobilizācija, šķērsmasāža,  nervu struktūru vadīšana) un mehānisku traucējumu ārstēšanas tehnikas. Manuālās terapijas skola: “Arbeitsgemeinschaft Manuelle Therapie”, kas ir Vācijā izveidots atzars no WCPT (World Confederation for Physical therapy) un IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists) un līdz ar to ir starptaustiski atpazīts.


Klasiskā masāža

Masāža iedarbojas uz cilvēka organismu mehāniskā, neirohumorālā, humorālā un neiroreflektorā ceļā rezultātā uzlabojas perifērā cirkulācija. Masāža iedarbojas uz saistaudiem, locītavām, saitēm, muskuļiem un ietekmē muskuļu vielu maiņu, pazemina laktātu līmeni muskuļu šķiedrās, mazina muskuļu spazmas. Masāžas iedarbības efekti ir apasiņošanas uzlabošana, muskuļu tonusa normalizācija, sāpju, uzbudinājuma, sasprindzinājuma mazināšana, kas labvēlīgi ietekmē orgānu darbību un cilvēka psiholoģisko stāvokli.

Kontrindikācijas masāžai:

 • onkoloģiskas vai hematoloģiskas slimības, vai aizdomas par to (relatīva kontrindikācija, saskaņot ar onkologu);
 • akūtas slimības ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, drudzi, infekcijas slimības, tai skaitā tuberkuloze;
 • akūtas traumas (kaulu lūzumi, saišu sastiepumi u.c.);
 • smags vispārējais stāvoklis, smaga orgānu mazspēja (kardiāla, kardio­pulmonāla un renāla mazspēja);
 • ādas slimības (dermatozes, ekzēmas, trofiskās čūlas) un strutaini procesi, brūces, lielas dzimumzīmes un asinsizplūdumi masējamā zonā;
 • vēnu varikozā slimība, tromboflebīts;
 • asiņošana, augsts asiņošanas risks;
 • grūtniecības pārtraukšanās draudi;
 • ievērojami paaugstināts vai pazemināts arteriālais asinsspiediens;
 • sistēmas sarkanā vilkēde, nopietni saistaudu bojājumi;
 • akūtas sāpes.

Vispārējā attīstība un veselības analīze

Fizioterapeits veic bērna stājas, gaitas novērtēšanu, muskuļu spēka un garuma testi. Veic validētus, uz pierādījumiem balstītus efektivitāti pierādītus testus:

 • rokas spēku ar dinamometru;
 • kāju spēku vertikālā lēciena platformā.

Funkcionālajos testos ietilpst līdzsvara tests, koordinācijas tests, reakcijas tests, slodzes izturības testi, psiholoģiskās veselības testu. Analīzes noslēgumā fizioterapeits sniedz ieteikumus. Ar šīs analīzes rezultātiem var izveidot mērķtiecīgu treniņ plānu pie trenera vai rehabilitācijas plānu pie fizioterapeitiem.


Uztura speciālista konsultācija

Konsultācijas laikā kopā ar speciālistu tiek izveidots optimāls ēšanas modelis konkrētam cilvēkam. Tas nozīmē, ka uzturs būs tāds, kāds nepieciešams tieši Jums (tiek ņemta vērā ķermeņa kompozīcija, kura tie noteikta ar bioimpedances svariem*), vecums, dzimums, fiziskā aktivitāte un vienlaicīgi iespēju robežās saskaņots ar klienta vēlmēm, ēšanas ieradumiem, mīļākiem ēdieniem, režīmu un finansiālajām iespējām. Izstrādā klientu ēdienkartes, nosakot ieteicamās produktu grupas, porciju lielumu, ēdienreižu biežumu, maltīšu gatavošanu un izvērtēt svara izmaiņas diētas laikā.

*ĶERMEŅA KOMPOZĪCIJAS NOTEIKŠANA AR BIOIMPEDANCES SVARU PALĪDZĪBU - dod iespēju noteikt ne tikai ķermeņa masu, bet arī tauku un muskuļu masas sadalījumu organismā, kas sniegs pareizu un vērtīgu informāciju par ķermeņa sastāvu.


x

Nosūtīt ziņu