7

1.martā norisināsies noslēdzošais posms lielākajām skolu jaunatnes sacensībām - “S!-Fischer 2024 ziemas skolēnu čempionāts”

26.02.2024

Laikapstāķļu dēļ, no 8.marta uz 1.martu tiek pārcelts sacensību 3.posms, kas norisināsies Siguldā, Fischer slēpošanas centrā. Tās ir lielākās Latvijas skolu jaunatnes sacensības distanču slēpošanā, kas notiek kopš 2015.gada un nu jau desmito gadu galvenais sacensību atbalstītājs ir Fischer Sports Latvia. Sacensību pirmajos posmos piedalījās vairāk kā 200 dalībnieki, trasi veicot gan brīvajā stilā, gan klasiskajā solī. 3.posmā paredzēta sprinta distance. Iepriekš minētā šķēršļu un veiklības distance tiek atcelta. Reģistrācija no plkst. 11.00, starts plkst. 12.00

Lai reģistrētos sacensībām, jāaizpilda ANKETA un jānosūta tā uz registracija@siguldassports.lv 

NOLIKUMS

Sacensību galvenā balva ir dāvanu karte 2000 EUR vērtībā no Fischer Sports Latvia, kas dod iespēju uzvarētāju skolai papildināt distanču slēpošanas invetāra krājumus, ko izmantot ikdienā skolu sporta nodrošināšanai. Par vietām skolēni sacenšas arī individuāli, demonstrējot distanču slēpošanas prasmes gan klasiskajā solī, gan slidsolī, gan sprintā.  

Lai piesaistītu čempionātam plašu dalībnieku loku, katrs čempionāta posms tiek rīkots citā distanču slēpošanas trasē. Pirmais sacensību posms norisinājās slēpošanas un biatlona sporta bāzē “Jankas-Jaujas”, Pļaviņās, kur kopvērtējumā pirmajā vietā ierindojās Madonas pilsētas vidusskola. Otrais sacensību posms norisinājās slēpošanas un biatlona centrā “Cēsis”, 9.februārī, kur dalībnieki veica klasiskā soļa disciplīnu ar intervāla startu, savukārt, trešais posms notiks sacensību mājas trasē Fischer slēpošanas centrā, Puķu iela 4, Siguldā, jau šo piektdien – 1.martā, kur plānots sprinta posms. Pēdējā posmā paredzēta arī kopvērtējuma apbalvošana.

SV10 un S12 grupaām 600m brīvajā stilā.
V12 un S14 grupām 700m distance brīvajā stilā.
V14, SV16, SV18 grupām 1200m distance brīvajā stilā.

Čempionāta ideja savulaik radusies Siguldā, kur čempionāts katru ziemu tiek organizēts kopš 2015.gada, ik reiz piesaistot arvien vairāk skolas un skolēnus no visas Latvijas. Čempionāts no vietēja mēroga sacensībām ir izaudzis līdz nacionālam mērogam.

Sacensības organizē Fischer slēpošanas centrs sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību, Slēpošanas un biatlona centru “Cēsis” un Cēsu novada pašvaldību, Slēpošanas, biatlona sporta bāzi “Jankas - Jaujas” un Aizkraukles novada pašvaldību, kā arī Fischer Sports Latvija un biedrību “A2”.

Sacensību nolikums: www.siguldassports.lv

x

Nosūtīt ziņu