Water icon 28

Pakalpojumi

1-_obl9146-edit_6.jpg (91,45 KB)

5-_obl9169-edit_5.jpg (82,66 KB)

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās slodzes testiem un fizioterapeita pakalpojumiem.

Fizioterapeites (sporta diagnostikas vadītājas) Sanitas Zātes tālrunis - 29461577.

Fizioterapeites Alīnas Štolceres tālrunis -  26847989 .

Fizioterapeita Matīsa Eglīša tālrunis - 28689644.

Uztura speciālistes Anitas Baumanes tālrunis - 27700250.

Pakalpojumu cenas pieejamas šeit


Konsultācija

Fizioterapeits ievāc anamnēzi, analizē citus izmeklējuma rezultātus, veic fiziskā funkcionālā stāvokļa izmeklēšanu pielietojot specifiskus individuālus testus, instrumentus un kopīgi ar pacientu izveido rehabilitācijas plānu. Fizioterapeits sadarbojoties  ar pacientu realizē fizioterapijas ārstēšanas procesu, ar metodēm, kuru izvēle ir balstīta uz to efektivitāti, pieejamību, individuālo piemērotību un pacientam ir pieņemama, kā arī vada rehabilitāciju, iekļaujot atkārtotu konsultāciju un citus speciālistus pēc nepieciešamības.


Individuālā ārstnieciskā vingrošana

Kustību terapija fizioterapeita uzraudzībā individuāli vēršot uzmanību uz pacientu.  Nodarbības laikā tiek pielietoti muskuļu spēka vingrojumi, muskuļu stiepšanas vingrojumi, līdzsvara, koordinācijas un funkcionālie treniņi, izmantojot papildus inventāru. Vingrošana notiek pēc specifikācijas  trenažiera zālē, fizioterapijas kabinetā, vingruma zālē.


Kinezioloģiskā teipošana

Ir elastīgo pašlīpošo kokvilnas saišu pielīmēšana uz cilvēka ādas. Metodes efekti: tiek mazinātās sāpes, mazinās tūska, uzlabojas limfodrenāža, tiek tonizētas vai relaksētas noteiktās muskuļu grupas, tiek stabilizētas locītavas, tiek koriģēta stāja, mazinās rētaudi, u.c. Teipošanu veic fizioterapeits, kurš ir izgājis apmācību. Teips tiek līmēts tieši uz cilvēka ādas. Pacients ar pielīmēto teipu var iet dušā, apmeklēt peldbaseinu. Pielīmēts teips turās vidēji 5 - 7 dienas.


Mīksto audu tehnikas

Tajā ietilpst cīpslu šķērsmasāža. Ir apstiprinājies, ka tā veicina fibroblastu aktivitāti, kas ir būtiski cīpslas dzīšanas procesā pēc dažādiem ievainojumiem; iekaisuma mazināšanai. Mīksto audu mobilizācija, kas vērsta uz fasciju iestiepumu un to elastības atjaunošanu. Izmantotais iestiepums ir neliels un pakāpenisks, bet iedarbība nav tikai lokāla, jo fascijas ir savstarpēji saistītas, līdz ar to tiek panākts izteikts mobilizējošais funkcionālais efekts. Miofasciālo trigger punktu atbrīvošanā  tiek izmantotas metodes, kas vērstas uz asinsrites uzlabošanu trigger punkta zonā un muskuļa un fascijas garuma un elastības atjaunošanu. Tiek izmantoti spiediena, vērpes un iestiepuma mehāniskās iedarbes efekti uz miofasciālo trigger punktu, kas tiek kombinēti ar citām fizioterapijas tehnoloģijām.


Speciālas manipulācijas

Proprioceptīvā neiromuskulārā fascilitācija  (PNF): metode, kas pamatojas uz nervu – muskuļu sistēmas fascilitāciju. Metodes tehnikās tiek izmantots manuāls kontakts. Izmantoto tehniku mērķis var būt gan kustību apjoma veicināšana un mīksto audu iestiepšana, gan stabilitātes uzlabošana, muskuļu kontrakcijas stimulēšana un muskuļu spēka veicināšana. Tiek izmantoti dažādi kustību paterni – gan bilaterāli, gan unilaterāli. Kā neiromuskulārās sistēmas fascilitācijas tehnikas tiek izmantots iestiepums, trakcija, aproksimācija un maksimāla pretestība. PNF tehniku vai dažus elementu kombinācijā ar citām tehnoloģijām izmanto gan neiroloģiskajiem, gan ortopēdiskajiem pacientiem, gan pacientiem pēc traumām (piem., saišu vai cīpslu bojājumiem).   Specifiskas relaksācijas metodes:  fizioterapijā tiek izmantotas dažādas specifiskas relaksācijas metodes. Integrē elpošanu un muskuļu sasprindzināšanu, lai relaksētu antagonistus. Plaši tiek izmantotas dažādas elpošanas tehnikas (diafragmālā elpošana, dziļā elpošana). Progresīvā muskuļu relaksācijā (pēc Jacabsona) tiek izmantota relaksācija un trauksmes mazināšana, ko panāk secīgi sasprindzinot un atslābinot katru muskuli.


Ortopēdiskās manuālās terapijas elementi

Fizioterapeits veicot konkrētā segmenta, locītavas izmeklēšanu un diferenciāldiagnostiku starp locītavas, mīksto audu vai nervu struktūrām izmantojot  manuālas tehnikas (locītavu mobilizācija, šķērsmasāža,  nervu struktūru vadīšana) un mehānisku traucējumu ārstēšanas tehnikas. Manuālās terapijas skola: “Arbeitsgemeinschaft Manuelle Therapie”, kas ir Vācijā izveidots atzars no WCPT (World Confederation for Physical therapy) un IFOMPT (The International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists) un līdz ar to ir starptaustiski atpazīts.


Masāžas (klasiskā, sporta un grūtnieču)

Masāža iedarbojas uz cilvēka organismu mehāniskā, neirohumorālā, humorālā un neiroreflektorā ceļā rezultātā uzlabojas perifērā cirkulācija. Masāža iedarbojas uz saistaudiem, locītavām, saitēm, muskuļiem un ietekmē muskuļu vielu maiņu, pazemina laktātu līmeni muskuļu šķiedrās, mazina muskuļu spazmas. Masāžas iedarbības efekti ir apasiņošanas uzlabošana, muskuļu tonusa normalizācija, sāpju, uzbudinājuma, sasprindzinājuma mazināšana, kas labvēlīgi ietekmē orgānu darbību un cilvēka psiholoģisko stāvokli.

Kontrindikācijas masāžai:

  • onkoloģiskas vai hematoloģiskas slimības, vai aizdomas par to (relatīva kontrindikācija, saskaņot ar onkologu);
  • akūtas slimības ar paaugstinātu ķermeņa temperatūru, drudzi, infekcijas slimības, tai skaitā tuberkuloze;
  • akūtas traumas (kaulu lūzumi, saišu sastiepumi u.c.);
  • smags vispārējais stāvoklis, smaga orgānu mazspēja (kardiāla, kardio­pulmonāla un renāla mazspēja);
  • ādas slimības (dermatozes, ekzēmas, trofiskās čūlas) un strutaini procesi, brūces, lielas dzimumzīmes un asinsizplūdumi masējamā zonā;
  • vēnu varikozā slimība, tromboflebīts;
  • asiņošana, augsts asiņošanas risks;
  • grūtniecības pārtraukšanās draudi;
  • ievērojami paaugstināts vai pazemināts arteriālais asinsspiediens;
  • sistēmas sarkanā vilkēde, nopietni saistaudu bojājumi;
  • akūtas sāpes.

Vispārējā attīstība un veselības analīze

Fizioterapeits veic bērna stājas, gaitas novērtēšanu, muskuļu spēka un garuma testus, rokas spēku ar dinamometru, kāju spēku vertikālā lēciena platformā, līdzsvara, koordinācijas, reakcijas, slodzes izturības un psiholoģiskās veselības testus. Analīzes noslēgumā fizioterapeits sniedz ieteikumus uz kuriem balstoties var izveidot mērķtiecīgu treniņplānu pie trenera vai rehabilitācijas plānu pie fizioterapeitiem.


Uztura speciālista konsultācija

Konsultācijas laikā kopā ar speciālistu tiek izveidots optimāls ēšanas modelis konkrētam cilvēkam. Tas nozīmē, ka uzturs būs tāds, kāds nepieciešams tieši Jums (tiek ņemta vērā ķermeņa kompozīcija, kura tie noteikta ar bioimpedances svariem*), vecums, dzimums, fiziskā aktivitāte un vienlaicīgi iespēju robežās saskaņots ar klienta vēlmēm, ēšanas ieradumiem, mīļākiem ēdieniem, režīmu un finansiālajām iespējām. Izstrādā klientu ēdienkartes, nosakot ieteicamās produktu grupas, porciju lielumu, ēdienreižu biežumu, maltīšu gatavošanu un izvērtēt svara izmaiņas diētas laikā.

*ĶERMEŅA KOMPOZĪCIJAS NOTEIKŠANA AR BIOIMPEDANCES SVARU PALĪDZĪBU - dod iespēju noteikt ne tikai ķermeņa masu, bet arī tauku un muskuļu masas sadalījumu organismā, kas sniegs pareizu un vērtīgu informāciju par ķermeņa sastāvu.

6-_obl9195-edit_5.jpg (154,42 KB)


Slodzes testi

Kompleksais slodzes tests notiek uz veloergometra vai slīdceliņa ar izelpas gāzu analīzes metodi. Slodzes testa laikā tiek ņemti asins paraugi laktāta analīzei, kā arī tiek pārbaudīta un novērtēta sirds asinsvadu un elpošanas sistēmas darbība mierā, slodzē un atjaunošanās laikā pēc slodzes. Kompleksajā slodzes testā ietilpst arī vertikālā lēciena tests uz spēka platformas, ķermeņa sastāva noteikšana.

Kardiopulmonārais slodzes tests notiek uz veloergometra vai slīdceliņa ar izelpas gāzu un laktāta analīzi. Slodzes testu laikā tiek pārbaudīta un novērtēta sirds asinsvadu un elpošanas sistēmas darbība mierā, slodzē un atjaunošanās laikā pēc slodzes. Kardiopulmonāro slodzes testu piemēro katra klienta individuālajam sporta veidam.

Anaerobās slodzes tests notiek uz veloergometra. Slodze testa laikā tiek piemērota klientam individuāli pēc sporta veida. Testa mērķgrupa ir izturības sporta veida sportisti. Testa laikā tiek sekots līdzi sirds ritmam ar EKG pierakstu sekojot pulsam un asinspiedienam, BEZ izelpas gāzu analīzes. Testa laikā tiek veikta laktāta analīze kapilārajās asinīs, lai noteiktu kā ķermenis tiek galā ar slodzi, kā arī tiek iegūta informācija kā pareizi veidot treniņplānu, lai radinātu muskuļu šķiedras pie anaerobas slodzes.

Veloergometrijas slodzes tests

Fizisko darbaspēju noteikšana testa laikā ar pakāpenisku pieaugošu slodzi, sekojot līdzi sirds asinsvadu sistēmai, NAV iekļauts gāzu izelpas un laktāta analīze.

Pēc testiem tiek sniegta kardiologa, ar pieredzi sporta medicīnā, konsultācija.

Iesakām pirms testiem veikt EHOkardiogramu un asinsanalīzes, bet izrakstus ņemt līdzi uz slodzes testu, lai ārsts var sniegt rekomendācijas konsultācijas laikā.

Piesakot konsultāciju, jums ir iespēja papildus pieteikties uz ķermeņa masas noteikšanu, vertikālā lēciena testu uz spēka platformas, fizioterapeita un uztura speciālista konsultāciju.

Nākot uz testiem līdzi jāņem:
  • AIZPILDĪTA veselības aptaujas anketa;
  • sporta apģērbs un maiņas sporta apavi;
  • dvielis;
  • dzeramā ūdens pudele;
  • jaunāko analīžu un EHOkardiogrammas izraksti (ja ir).
Sagatavojies testam!

Tev jābūt veselam (pēdējo 2 nedēļu laikā nav pārslimoti vīrusi vai gripas), bez traumām, jo tas var ietekmēt testa rezultātu, kā arī labi jāizguļas un jāpaēd (2-3 stundas pirms testa).

Ierodies laicīgi!

Pirms dodies uz testiem, Siguldas Sporta centra kasēs veic apmaksu par pakalpojumu un, saņemot ģērbtuves aproci, dodies uz ģērbtuvēm.

_obl9149-edit.jpg (444,26 KB)

_obl9265-edit.jpg (465,28 KB)

x

Nosūtīt ziņu