4

Noslēdzies Siguldas kauss 2023 kalnu slēpošanā un snovbordā

05.03.2023

Š.g. 3. un 4. martā Siguldas Pilsētas trasē norisinājās “Siguldas kauss 2023” kalnu slēpošanā un snovbordā. Sacensības ir unikālas ar to, ka vienviet startē vecāki, bērni un mazbērni, vienojot paaudzes un kalnu slēpošanas un snovborda kopienas. Siguldas kauss ir vēsturiski tradīcijām bagātākās sacensības Latvijā - pirmo reizi notika jau 1969. gadā. Šogad abās sacensību dienās kopā startēja 200 dalībnieki un cīnījās par balvu - “Siguldas kausu”.

Siguldas kausa izcīņa tika uzsākta 3. martā ar snovbordistu startiem milzu slalomā, savukārt 4. martā norisinājās milzu slaloms kalnu slēpošanā, kas bija kvalifikācijas brauciens paralēlajam slalomam tās pašas dienas vakarā.

Sacensības atklāja Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētāja Līga Sausiņa un adaptīvās grupas dalībniekus sveica Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāve Liene Apine. Sacensību laikā dalībnieki ne tikai sadalīja kausu komplektus, bet arī tika godināts jaunākais un pieredzējušākais sacensību dalībnieks, iebalsots Kalna karalis un karaliene, kā arī pasniegta “Kišuro” balva neveiksmīgākā kritiena īpašniekam. Sacensību jaunākā dalībnieka titulu saņēma 2019. gadā dzimušās dvīņu māsas Nora un Dārta Bāriņas, bet pieredzējušākā dalībnieka statusu ieguva Aleksandrs Kuzņecovs. Kalna karaļa un karalienes modes skatē uzvarēja un kalna karaļa titulu ieguva Kokars Kārlis, bet par Kalna karalieni kļuva Tīna Lote Oliņa. “Kišuro” balvu par neveiksmīgāko kritienu ieguva Skrickis Rets.

Milzu slaloma rezultāti snovbordam

Milzu slaloma rezultāti kalnu slēpošanai sievietēm / vīriešiem

4.marta kalnu slēpošanas sacensības pārsteidza gan ziemīgi brāzmaini laika apstākļi, gan elektrības pārrāvums, kas izsita no ierindas ne tikai plānoto sacensību programmu, atcēla kopīgo dalībnieku parādi, bet kalpoja par iemeslu arī laika iekārtas tehniskām problēmām un neļāva turpināt paralēlā slaloma disciplīnu pilnā apmērā, kā arī, radīja dažas neprecizitātes noslēdzošajos rezultātos. Tiesnešu komanda sazināsies ar visiem tiem dalībniekiem, kuru rezultāts tika koriģēts.

Precizētie paralēlā slaloma rezultāti kalnu slēpošanai

Liels paldies mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem. Kopā ar mums arī mūsu draugi un atbalstītāji Siguldas novada pašvaldība, Latvijas Slēpošanas federācija, SkiFox, Kungu Rija, Fans.lv, Rāmkalni, Cido, Piedzīvojumu parks Tarzāns, Maiznīca “Flora”, Graci Musli.

Sacensību laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv un sporta bāžu kontos sociālajā tīklā Facebook un Instagram. Datu apstrādes nolūks – sabiedrības informēšana un veselīga dzīvesveida veicināšana. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.siguldassports.lv/lv/privatuma_politika/ vai iepazīstoties ar to klātienē Siguldas Sporta servisa klientu apkalpošanas vietās.

x

Nosūtīt ziņu