25

Infrastruktūra

Siguldas pilsētas trase atrodas 52 kilometrus no Rīgas, Siguldā, Gaujas ielejā, kas sola sportiskas aktivitātes vienlaikus ar neaizmirstamu ainavisku skatu baudīšanu.
Sportiskākais kalns, garākais nobrauciens, plašākā nogāze, moderns aprīkojums, gleznains skats – tas viss raksturo Siguldas pilsētas trasi. Abas tās nogāzes (350 un 200 metru garas) piedāvā visplašākās ziemas prieku iespējas jebkuram, kurš gatavs sportiski vai eleganti ļauties gravitācijai.
Lai kādi būtu jūsu mērķi – sportiski sasniegumi, aktīva atpūta, jaunu izaicinājumu pārvarēšana, jautra laika pavadīšana –, mēs esam kopā ar jums jūsu centienos, un darām visu, lai tie realizētos komfortabli un droši.

2020. gada 31. martā Siguldas pilsētas trasei piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu. Šī statusa iegūšana sporta objektam ir kā kvalitātes zīme – apliecinājums tam, ka te ir iespēja organizēt starptautiskas sporta sacensības, kā arī tam, ka te ir radīti apstākļi sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules, Eiropas čempionātos un citās starptautiska mēroga sacensībās. Siguldas pilsētas trase ir vienīgā kalnu slēpošanas trase Latvijas teritorijā (nogāzes 350 un 200 metru garas), kas saskaņā ar Starptautiskās slēpošanas federācijas (FIS) piešķirto sertifikātu atbilst tā homologācijas prasībām, lai rīkotu Eiropas un Pasaules līmeņa sacensības paralēlajā slalomā, kvalifikācijas sacensības Olimpiskajām spēlēm, kā arī Pasaules un Eiropas līmeņa sacensības snovborda un frīstaila slēpošanas disciplīnās. Te ik gadu norit FIS Latvijas un FIS Baltijas kausa posmi kalnu slēpošanā, pulcējot spēcīgākos Latvijas un Baltijas kalnu slēpotājus. Arī ikdienā trasē tiek nodrošināti treniņprocesi Latvijas slēpošanas klubiem, Siguldas sporta skolai un kalnu slēpošanas Latvijas izlasei.

patr_trasi_1.jpg (225,96 KB)

par_trasi.jpg (191,19 KB)

img-20180306-wa0003.jpg (234,14 KB)

par_trasi_2.jpg (245,33 KB)

x

Nosūtīt ziņu