10

Iekšējās kārtības noteikumi

Siguldas Pilsētas trase

1. IEVADS

1.1. Šie Siguldas novada pašvaldības kapitālsabiedrības “Siguldas Sporta serviss” (Reģ.nr. 40003411141), sporta bāzes ‘’Siguldas Pilsētas trase”, kas atrodas Peldu ielā 1, Siguldā, LV-2150, lietošanas noteikumi (turpmāk tekstā “Noteikumi”) nosaka ēku, būvju un iekārtu, trases un tai pieguļošās teritorijas (turpmāk tekstā “Trase” vai “Siguldas Pilsētas trase”) izmantošanas un lietošanas kārtību, kā arī tās lietotāja (tai skaitā fizisko personu, juridisko personu, nomnieku un izglītības iestāžu pārstāvju, darbinieku, skolotāju un audzēkņu, sportistu u.c.) (turpmāk tekstā “Trases lietotājs”) un jebkura apmeklētāja (tai skaitā sacensību vai nodarbību skatītāju, audzēkņu vecāku, aizbildņu, pārstāvju, pilnvaroto personu u.c.) tiesības un pienākumus (turpmāk tekstā “Trases apmeklētājs”). Trasē ietilpst teritorija, kas ietver nobrauciena zonu (lielā trase, vidējā trase, iesācēju trase) un pacēlājus, kas paredzēti lietošanai ar kalnu slēpēm vai sniega dēļiem.

1.2. Ikviena Trases lietotāja un Trases apmeklētāja pienāākums pirms Trases apmeklēējuma, nodarbībām vai pasākumiem ir rūūpīīgi iepazīīties ar Noteikumiem un Trases apmeklējuma laikā tos ievēērot. Noteikumi ir publiski pieejami pie Trases Klientu apkalpošanas speciālistiem un māājas lapā www.siguldassports.lv/upload/noteikumi/spt_noteikumi_2024.pdf , kā arī tie ir izlikti redzamā vietā Trases teritorijā un Kases telpās.

1.3. Noteikumu neievērošanas gadījumā, Trases darbiniekiem vai par pasākumiem, nodarbībām atbildīgajām personām, saskaņojot to ar Trases vadību, ir tiesības Trases lietotājus un Trases apmeklētājus neielaist un/vai izraidīt no Trases, anulēt Trases pacēlāja lietošanas kartes (turpmāk tekstā “Pacēlāja karte/-s”), aizliegt lietot Trasi un/vai izsaukt valsts vai pašvaldības policijas darbiniekus.

1.4. Sporta un kultūras pasākumu rīkotājiem un/vai Trases nomniekiem var būt pieņemti savi noteikumi un prasības, kas papildus šiem Noteikumiem ir jāievēro Trases lietotājiem, Trases apmeklētājiem. Gadījumā, ja ir konstatējamas pretrunas starp noteikumiem – uzskatāms, ka tiek piemēroti šie Noteikumi.

1.5. Noteikumu mērķis ir nodrošināt Trases lietotāju, Trases apmeklētāju drošību un kārtību, kā arī Trases sekmīgu darbību. Trasi drīkst lietot un apmeklēt, tikai ievērojot šajos Noteikumos noteikto kārtību.

2. TRASES APMEKLĒŠANAS KĀRTĪBA

2.1. Tiesiskās attiecības starp sporta bāzi ‘’Siguldas pilsētas trase” un tās Lietotājiem nosaka šie Noteikumi. Pakalpojuma iegāde (ko apliecina čeks, Pacēlāja karte, līgums, dāvanu karte, pirkums internetā vai citādi, likumīgā ceļā iegūta atļauja vai apstiprinājums lietot Trasi) apliecina, ka Trases lietotājs ir iepazinies ar Noteikumiem un apņemas tos ievērot.

2.2. Noteikumos noteiktie pienākumi un tiesības ir saistoši un attiecas uz jebkuru Trases apmeklētāju, kas faktiski lieto Trasi vai tajā atrodas, Pacēlāja kartes darbības laikā vai pirms tās iegādes vai arī pēc tās termiņa beigām. Ja persona faktiski Trasi lieto, tajā atrodas – atzīstams, ka persona ir pieņēmusi šos Noteikumus, atzinusi tos par saistošiem un apņemas ievērot tajos noteikto.

2.3. Trases lietotājam ir tiesības iegādāties Pacēlāja karti, dāvanu karti vai slēgt līgumu par Trases izmantošanu.

2.4. Tiesības lietot, apmeklēt un uzturēties Trasē ir jebkurai fiziskai personai. Juridiskai personai tiesības lietot trasi ir saskaņā ar no Siguldas Pilsētas trases vadības saņemtu apstiprinājumu un trases cenrādi, ja ir noslēgts sadarbības līgums vai piestādīts rēķins, kas nosaka Trases lietošanas laiku un apjomu.

2.5. Trasi drīkst izmantot tikai tās personas, kas ir iegādājušās Pacēlāja karti un/vai ieguvušas atļauju izmantot Trasi vispārējās, profesionālās vai interešu izglītības procesa ietvaros, vai arī citu līgumisku vienošanās rezultātā.

2.6. Trases lietotājam ir tiesības iegādāties Pacēlāja karti, dāvanu karti vai slēgt līgumu par Trases izmantošanu. Trases lietotājam ir tiesības iegādāties viena nobrauciena Pacēlāja karti, lai pārliecinātos par Trases seguma kopējo stāvokli.

2.7. Trases lietotājiem tiesības izmantot Trasi beidzas, ja izbeidzas Pacēlāja kartē, dāvanu kartē vai līgumā norādītais laiks un datums, iegādātās reizes, vai, ja tiek anulēta Pacēlāja karte, šo Noteikumu neievērošanas dēļ.

2.8. Bērni līdz 12 (divpadsmit) gadu vecumam (ieskaitot) Trasi drīkst apmeklēt un lietot tikai pieaugušo personu (t.sk. vecāku, likumisko pārstāvju, treneru, skolotāju, turpmāk tekstā “Pieaugušais”) tiešā uzraudzīībāā. Pieaugušais uzņņemas pilnu atbildīību par šo Noteikumu ievērošanu un bērna iepazīstināšanu ar tiem, bēērna veselīības stāāvokli un tā uzvedīību Trases lietošanas un apmeklēējuma laikāā. Pieaugušajam jāābūūt vismaz 18 (astoņņpadsmit) gadus vecam un ar bērna vecāku vai tā aizbildņa pilnvarojumu.

2.9. Bērni no 13 (trīspadsmit) gadu vecumam līdz pilngadībai Trasi var apmeklēt bez pieaugušo klātbūtnes un pavadības. Bērna vecāki vai aizbildņi uzņņemas pilnu atbildīību par šo Noteikumu ievērošanu un bērna iepazīstināšanu ar tiem, bēērna veselīības stāāvokli un tā uzvedīību Trases lietošanas un apmeklēējuma laikāā.

2.10. Personas ar speciālām vajadzībām, ja tām nepieciešams atbalsts pirms, pēc vai Trases lietošanas, vai apmeklējuma laikā, drīkst apmeklēt un lietot Trasi kopā ar pilngadīgu pavadoni. Pavadonis lieto un apmeklē Trasi bezmaksas.

2.11. Trases lietotājam ir jānovērtē savas un sava bērna, vai citas nepilngadīgas personas par kuru viņš ir atbildīgs, fiziskās spējas, veselības stāvoklis pirms Trases lietošanas un izvēlētā pakalpojuma izmantošanas. Trases lietotājam ir pienākums informēt Trases Klientu apkalpošanas speciālistus par savu un/vai bērna vai citas nepilngadīgas personas, par kuru viņš ir atbildīgs, veselības stāvokli, ja, izmantojot Trasi, var rasties pamatots apdraudējums personas veselībai vai dzīvībai. Trases Klientu apkalpošanas speciālista pienākums ir informēt maiņas vecāko.

2.12. Gadīījumāā, ja Trases lietošanas laikāā, Trases lietotāja veselīības stāāvoklis pasliktināās, Trases lietotājam nekavēējoties jāāvēēršas pie Trases darbinieka, kas, nepieciešamības gadījumā, izsauks neatliekamo medicīnisko palīdzību.

2.13. Iegādājoties pakalpojumu, Trases lietotājam pēc Klientu apkalpošanas speciālista pieprasījuma, lai saprastu Trases lietotāja vecuma kategoriju no kā izriet Pacēlāja kartes cena, ir jāuzrāda personas apliecinošs, derīgs dokuments ar kuru personu var identificēt un/vai atlaidi pamatojošs dokuments.

2.14. Par paredzēētāā laika limita pāārsniegšanu, Trases lietotājs veic papildus samaksu pēēc SIA “Siguldas Sporta servisa” noteiktāā cenrāāža, kas nosaka katras nākamās stundas izmaksas pie konkrētā apmeklējuma veida.

2.15. Trases lietotājs var saņemt informāciju par savu patērēto laiku un iztērēto nobraucienu reižu skaitu pie Trases Klientu apkalpošanas speciālistiem.

2.16. Trases lietotājam ir tiesības izmantot nobraucienam ar kalnu slēpēm vai sniega dēli tikai to kalna nogāzes daļu, kas ir attiecīgi iezīmēta vai norobežota no pacēlāja (turpmāk tekstā “Trases nobrauciena zona”).

2.17. Trases lietotājam ir tiesības iesniegt rakstisku iesniegumu par jebkuru negadījumu Trasē vai tās teritorijā, pretenzijām un/vai ierosinājumiem. Pie Trases Klientu apkalpošanas speciālistiem ir pieejama iesnieguma veidlapa.

2.18. Fotogrāfēt, filmēt un veikt audio ierakstus, bez informēšanas un saskaņošanas, atļauts tikai privātpersonām ar mērķi savu personīgo atmiņu iemūžināšanai. Vēlams, lai uzņemtajos foto u.c. materiālos nav atpazīstami citi Trases lietotāji un Trases apmeklētāji.

2.19. Trases lietotāju un Trases apmeklētāju pienākums ir ievērot vispārpieņemtās uzvedības un pieklājības normas, kā arī rūpēties par tīrību un kārtību Trasē.

2.20. Trases lietotājiem un Trases apmeklētājiem ir pienākums ievērot Noteikumus, brīdinājumu zīmes, piktogrammas un norādījumus Trasē, kas saistīti ar Trasi, tās lietošanu un Inventāru. Tāpat Trases lietotājiem un Trases apmeklētājiem ir pienākums ievērot Trases darbinieku, kas ir attiecīgi apģērbti vai citādi atzīmēti ar attiecīgu atšķirības zīmi, prasības vai norādījumus par Trasi, tās lietošanu un Inventāru.

2.21. Trases aktuālie darba laiki ir publicēti un regulāri tiek atjaunoti interneta vietnē www.siguldassports.lv un sociālo tīklu kontos (Facebook *Trases konta nosaukums: Pilsētas trase, Instagram *Trases konta nosaukums: siguldaspilsetastrase).

2.22. Neparedzētu apstākļu dēļ (piem., nepiemēroti laika apstākļi, bojājumi inženiertīklos, pārtraukumi elektroenerģijas piegādē, valstī noteikto epidemioloģisko drošības prasību dēļ u.c. gadījumos), kā rezultātā ir liegta vai būtiski apgrūtināta iespēja nodrošināt drošu un kvalitatīvu pakalpojumu Trases lietotājiem, Trases vadība ir tiesīga, iepriekš nebrīdinot, pārtraukt visu vai daļu pakalpojumu nodrošināšanu Trases lietotājiem. Iestājoties ārkārtas apstākļiem, Trases administrācija iespējami īsā laikā publicē atbilstoša satura ziņojumu mājas lapā www.siguldassports.lv un/vai Facebook, Instagram kontos (Facebook *Trases konta nosaukums: Pilsētas trase, Instagram *Trases konta nosaukums: siguldaspilsetastrase), kā arī izvieto infomāciju Trases Klientu apkalpošanas zonā.

2.23. Konstatējot Trases sniega seguma neatbilstību vai citus apstākļus, kas var apdraudēt Trases lietotājus un Trases apmeklētājus – Trases lietotājam, Trases apmeklētājam par to nekavējoties ir jāinformē Trases Klientu apkalpošanas speciālisti.

2.24. Lūgums informēt Trases personālu par jebkuru Trases teritorijā esošā aprīkojuma bojājumu. Trases darba laikā informāciju lūdzam nodot Trases Klientu apkalpošanas speciālistam, ārpus Trases darba laika zvanīt uz tālr.nr. 29484815.

2.25. Par jebkuru negadījumu Trasē, Trases lietotājam, Trases apmeklētājam nekavējoties jāziņo Trases personālam (Trases darba laikā informāciju lūdzam nodot Trases klientu apkalpošanas speciālistam, ārpus Trases darba laika zvanīt uz tālr.nr. 29484815) un nepieciešamības gadījumā jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu zvanot uz tālr.nr. 113. Trases personāls, saņemot šādu informāciju, organizē pirmo medicīnisko palīdzību un nepieciešamības gadījumā (ja tas jau nav izdarīts) izsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

3. TRASĒ AIZLIEGTS

3.1. Trasē un tās teritorijā aizliegts ienest ieročus, sprāgstvielas, viegli uzliesmojošas vielas, indīgas vielas, alkoholiskos dzērienus, narkotiskas vai toksiskas vielas, stikla un skārda taru un citus priekšmetus, kas var traucēt Trases darbību, sacensību un citu pasākumu norisi, sniegtā pakalpojuma kvalitāti un apdraudēt cilvēku veselību, drošību un dzīvību.

3.2. Trasē un tās teritorijā aizliegts smēķēt (izņemot tam paredzētajā vietā), jebkāda veida cigaretes, tajā skaitā elektroniskās, saltus, IQOS, veipi u.c. un lietot alkoholiskos dzērienus, narkotiskās un toksiskās vielas.

3.3. Trasē un tās teritorijā aizliegts izmantot jebkurus piedāvātos pakalpojumus alkoholisko, narkotisko vai citu apreibinošo vielu reibuma stāvoklī, kas ietekmē Lietotāja uzvedību un apdraud viņa vai apkārtējo drošību un iespējas pilnvērtīgi izmantot Trases piedāvātos pakalpojumus. Trases darbiniekam ir tiesības aicināt Trases lietotāju vai Trases apmeklētāju, kas ir apreibinošo vielu reibuma stāvoklī, pamest Trasi un tās teritoriju un pretošanās gadījumā, izsaukt atbilstošos dienestus.

3.4. Ir aizliegts bojāt vai pārvietot Trasē esošās informatīvās zīmes vai citus sabiedriskās lietošanas objektus (t.sk. Trasi, tās teritoriju un tajā esošās iekārtas, inventāru).

3.5. Trasē un tās teritorijā ir aizliegts bojāt vai patvaļīgi pārveidot tajā esošo aprīkojumu, iekārtas, inventāru, izmantot to neatbilstoši paredzētajam mērķim un izvietot jebkādas konstrukcijas, bez iepriekšējas saskaņošanas ar Trases vadību.

3.6. Trasē un tās teritorijā ir aizliegts lietot Trasē un teritorijā esošās būves, to elementus, aprīkojumu, iekārtas un to elementus neatbilstoši to paredzētajam lietošanas veidam un nestspējai.

3.7. Pacēlāja karti aizliegts nodot izmantošanai trešajām personām.

3.8. Trases apmeklējuma laikā aizliegts radīt skaņas vai skaņu efektus, kas varētu traucēt Trases personālu vai citus Trases lietotājus un Trases apmeklētājus.

3.9. Aizliegts morāli vai fiziski aizskart Trases darbiniekus, Trases lietotājus, Trases apmeklētājus vai sacensību, cita veida pasākumu dalībniekus, tiesnešus.

3.10. Aizliegts piegružot Trasi.

3.11. Trases nobraucienu zonā, pacēlāja darbības zonā ir aizliegta suņu un citu dzīvnieku uzturēšanās, neatkarīgi no tā, vai tie atrodas saitē un vai tiem ir uzpurņi.

3.12. Aizliegts Trasē izmantot ragaviņas vai citas brīvā laika pavadīšanas iekārtas, kas nav norādītas Noteikumos.

3.13. Trases telpās un teritorijā ir aizliegts veikt komercdarbību un/vai izvietot reklāmas materiālus bez iepriekšēja saskaņojuma ar Trases vadību.

3.14. Aizliegts atstāt bērnus līdz 12 (divpadsmit) gadu vecumam (ieskaitot) bez pieaugušo uzraudzības.

3.15. Aizliegts Trasi fotogrāfēt, filmēt un veikt audio ierakstus ar mērķi taisīt reklāmu, TV sižetu, foto sabiedriskajiem medijiem, interneta vai sociālajiem tīkliem un to kontiem, kas nav privātpersonu, bez infomēšanas un saskaņošanas ar Trases vadību.

3.16. Trases lietotājiem un Trases apmeklētājiem ir aizliegts staigāt ar kājām pa nobrauciena zonu un pacēlāja darbības zonu. Gadījumos, kad Trases lietotājs vai Trases apmeklētājs ir spiests pārvietoties ar kājām pa Trases nobrauciena zonu, lai paņemtu nokritušu inventāra priekšmetu (piemēram, slēpi, kas aizslīdējusi pa Trasi kritiena dēļ) vai citos izņēmuma gadījumos, Trases lietotājam vai Trases apmeklētājam šī pārvietošanās ir jāveic, pēc iespējas maksimāli netraucējot pārējiem Trases lietotājiem vai Trases apmeklētājiem vai jāgriežas pēc palīdzības pie Trases darbiniekiem.

3.17. Trases lietotājiem un Trases apmeklētājiem ir aizliegts bez pamata stāvēt, sēdēt vai gulēt sniegā, Trases nobrauciena zonā, pacēlāja zonā, tai skaitā, ar tehniskā kārtībā esošu Inventāru.

4. TRASES LIETOTĀJU UN APMEKLĒTĀJU ATBILDĪBA

4.1. Trases lietotājs ir atbildīgs par iepazīšanos ar šiem Noteikumiem, to ievērošanu, kā arī savu veselības stāvokli, fizisko sagatavotību un iemaņām Trasē notiekošo nodarbību, sacensību, u.c. aktivitāšu, apmeklējuma laikā. Trases lietotājam un Trases apmeklētājam ir pienākums ievērot šos Noteikumus, brīdinājumu zīmes, piktogrammas un norādījumus Trasē, kas saistīti ar Trasi, tās lietošanu un Inventāru. Tāpat Trases lietotājam un Trases apmeklētājam ir pienākums ievērot Trases personāla prasības vai norādījumus par Trasi, tās lietošanu un Inventāru.

4.2. Par nepilngadīgu personu iepazīstināšanu ar šiem Noteikumiem un to ievērošanas nodrošināšanu, kā arī nepilngadīgas personas uzvedību, drošību, veselību atbildību uzņemas šīs personas vecāki vai to aizbildņi likumā noteiktajā kārtībā.

4.3. Skolu, bērnu dārzu, sporta skolu, biedrību u.c. iestāžu vadīto, rīkoto sporta nodarbību, nometnes vai cita pasākuma laikā par nepilngadīgu personu drošību, veselību, to darbībām ir atbildīgi treneri, skolotāji, audzinātājas, kā arī citas nepilngadīgo personu pavadošās, uzraugošās personas. Atbildīgajām personām, pirms nodarbības vai pasākuma sākšanās, ir jāiepazīstina audzēkņi ar šiem Noteikumiem un jānodrošina to ievērošana nodarbību, stundu, nometnes vai cita pasākuma laikā.

4.4. Sacensību/pasākumu organizators ir atbildīgs par to norisi un drošību tajās. Ja sacensību/pasākuma laikā ir iestājušies tādi apstākļi, kas var apdraudēt to dalībniekus un/vai apmeklētājus, Trases lietotājus, organizatoram ir pienākums nekavējoties par minēto informēt Trases personālu un apturēt vai pārtraukt sacensības/pasākumu līdz laikam, kamēr tiek novērsts apdraudējums.

4.5. Trases lietotājs un Trases apmeklētājs ir atbildīgs par savām personīgajām mantām. Trases darbinieki neatbild par nozaudētām un atstātām mantām, un neveic to glabāšanu.

4.6. Trases lietotājs un Trases apmeklētājs ir atbildīgs par savas rīcības rezultātānodarīto kaitējumu un zaudējumiem, kas radušies SIA “Siguldas Sporta serviss” vai trešajām personām, Noteikumu neievērošanas vai nepareizas pacēlāja lietošanas dēļ. Ja Trases lietotājs un/vai Trases apmeklētājs neievēro un pārkāpj Noteikumus, kā arī neievēro Trases darbinieka, Sporta trenera, Instruktora norādījumus, tādējādi nodarot kaitējumus savai veselībai, apdraudot savu vai citu Trases lietotāju, Trases apmeklētāju veselību vai dzīvību, cieš materiālus zaudējumus un/vai nodara jebkāda veida kaitējumu citam Trases lietotājam un/vai Trases apmeklētājam – SIA “Siguldas Sporta serviss” atbildību nenes.

4.7. Pacēlāja kartes nozaudēšanas gadījumā, Trases lietotājam par notikušo ir jāziņo Trases personālam. Šādā gadījumā Trases lietotājs neatgūst iemaksāto ķīlas naudu.

4.8. Par lietošanas laikā mehāniski sabojātām Pacēlāja kartēm, ķīlas nauda netiek atgriezta.

4.9. Lietotājam nav tiesību prasīt Pacēlāja kartes un iegādāto reižu apmaiņu pret naudu, ja viņu vairs neapmierina Trases sniega seguma stāvoklis vai laika apstākļi.

4.10. Trases vadībai un personālam ir tiesības liegt iespēju personai lietot pacēlāju, ja personai nav Pacēlāja karte vai ir beigusies tās darbība, tajā skaitā, kartes anulēšanas gadījumā.

5. SIGULDAS PILSĒTAS TRASES ATBILDĪBA

5.1. Siguldas Pilsētas trase nodrošina drošu pakalpojuma sniegšanu atbilstoši Latvijas Republikas tiesību aktiem un atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības centra iztrādātajām vadlīnijām slēpošanas trašu drošumam.

5.2. Siguldas Pilsētas trase neuzņemas atbildību par kaitējumu un zaudējumiem, kas radušies, Trases lietotājam pārkāpjot Noteikumus, kā arī sakarā ar nepareizu pacēlāja lietošanu.

5.3. Siguldas Pilsētas trase neuzņemas atbildību par inventāra, transporta līdzekļu, citu personisko mantu bojājumu, zādzībām.

6. INVENTĀRS

6.1. Tiesiskās attiecības, kas tiek nodibinātas starp Siguldas Pilsētas trasi un Trases lietotāju, dod tiesības Trases lietotājam izmantot Trasi nobraucienam no kalna ar kalnu slēpošanas slēpēm un sniega dēli, kas aprīkoti ar visām detaļām un priekšmetiem (kā, piemēram, stiprinājumi, zābaki, slēpju nūjas, ķiveres u.c.) (turpmāk tekstā “Inventārs”), atbilstoši norādītajās vietās.

6.2. Trasē ir atļauts izmantot tikai tehniskā kārtībā esošu Inventāru, lai nepastāvētu risks Trases lietotājam savainot sevi vai citus Trases lietotājus, tā bojājuma dēļ. Trases lietotājam ir jāpārliecinās par sava Inventāra tehniskā stāvokļa atbilstību pirms katra nobrauciena. Ja Trases lietotājam ir šaubas vai nav informācijas par sava Inventāra tehnisko stāvokli, tad viņam ir jāvēršas pēc konsultācijas pie speciālistiem Trases Inventāra nomas punktā.

6.3. Sniega dēlim ir jābūt aprīkotam ar drošības siksnu, kas tiek piestiprināta pie sniega dēļa stiprinājuma un Trases lietotāja kājas.

6.4. Noteikumi ir saistoši visiem Trases lietotājiem, neatkarīgi no tā, vai viņi izmanto savu Inventāru vai izīrēto no Siguldas Pilsētas trases vai trešās personas.

6.5. Saņemot nomas Inventāru no Siguldas Pilsētas trases, persona (turpmāk tekstā “nomnieks”) uzrāda personu apliecinošu dokumentu (LR pasi, ID karti), samaksā Iznomātājam nomas maksu saskaņā ar Trases oficiālo cenrādi un paraksta nomas līgumu, kas apliecina nomnieka tiesības lietot saņemto Inventāru.

6.6. Nomnieks apņemas lietot no Īpašnieka nomāto Inventāru tikai tam paredzētajam mērķim Trasē.

6.7. Nomnieks apņemas Inventāru lietot rūpīgi un saudzīgi, pieļaujot tikai tā dabisku nolietojumu.

6.8. Nomnieks nodrošina Inventāra saglabāšanu, kā arī veic jebkādus nepieciešamos pasākumus, lai novērstu inventāra pazaudēšanu vai zādzību.

6.9. Nomniekam ir aizliegts nodot Inventāru lietošanā trešajām personām, izņemot, ja Inventārs tiek nomāts tās uzraudzībā esošas nepilngadīgas personas vajadzībām. Šādā gadījumā nomnieks uzņemas atbildību par nepilngadīgās personas rīcības rezultātā nomniekam vai trešajām personām nodarīto kaitējumu, ieskaitot zaudējumus un/vai morālo kaitējumu.

6.10. Nomniekam ir tiesības nodot Inventāru Siguldas Pilsētas trasei pirms nomas laika beigām. Šajā gadījumā nomnieks nesaņem nomas maksas attiecīgu samazinājumu.

6.11. Gadījumā, ja nomnieks Inventāru nenodod nomas laikā, nomnieks samaksā nomas maksu par papildus inventāra lietošanas laiku, ja pie Inventāra nodošanas Īpašniekam, tiek konstatēti bojājumi un trūkumi, nomnieks sedz nodarīto kaitējumu pilnā apmērā saskaņā ar Siguldas Pilsētas trases darbinieku novērtējumu. Strīdus gadījumā nodarītā kaitējuma apmēri tiek noteikti saskaņā ar ražotāja vai izplatītāja sniegto atzinumu.

6.12. Nomniekam nav tiesības celt mantiskas vai cita veida pretenzijas pret Īpašnieku, ja tas inventāra lietošanas laikā ar savu rīcību ir nodarījis mantisku un/vai morālu kaitējumu sev vai trešajām personām.

6.13. Lietojot nomāto inventāru, nomnieks pilnā mērā uzņemas atbildību par savu veselību un dzīvību, ievērojot šos Noteikumus.

7. NOBRAUCIENA NOTEIKUMI

7.1. Trases lietotājam, kas vēlas uzsākt braukšanu, ir jāpievērš uzmanība Trasei, lai pārliecinātos, ka ar braukšanas uzsākšanu viņš neapdraud sevi un pārējos Trases lietotājus.

7.2. Trases sniega seguma kvalitāte tiek uzraudzīta, bet ne vienmēr ir iespējams operatīvi konstatēt sniega seguma kvalitātes izmaiņas visos Trases posmos. Tāpēc pirms katra nobrauciena uzsākšanas, Trases lietotājam ir pienākums novērtēt Trases konkrētā posma sniega seguma kvalitāti un stāvokli, kā arī citu personu atrašanos nobrauciena zonā, lai varētu veikt drošu nobraucienu, atbilstoši Trases lietotāja iemaņām. Trases lietotājs drīkst uzsākt nobraucienu tikai pēc tam, kad viņš ir pārliecinājies par Trases atbilstību drošam nobraucienam.

7.3. Konstatējot Trases sniega seguma neatbilstību vai citus apstākļus, kas var apdraudēt Trases lietotājus, Trases lietotājam par to nekavējoties ir jāinformē Trases personāls.

7.4. Trases lietotājs ir atbildīgs, lai izvēlētais braukšanas ātrums un manevri nepārsniedz viņa sportisko meistarību un neapdraud citus Trases lietotājus.

7.5. Trases lietotājs, izvēloties braukšanas ātrumu un manevrus, ir atbildīgs par savu veselību un dzīvību. Trases lietotājs drīkst apsteigt citu Trases lietotāju gan pa labo, gan kreiso pusi tikai ar noteikumu, ka Trases lietotājam, kuru apsteidz, tiek atstāta pietiekami liela Trases platība manevru veikšanai.

7.6. Trases lietotājam ir pienākums ievērot distanci no priekšā braucošām personām un izvairīties no sadursmes ar priekšā braucošām personām. Trases lietotājs ir atbildīgs par sadursmi ar priekšā braucošu personu un šīs sadursmes radītajām sekām.

7.7. Nepārredzamās Trases vietās Trases lietotājam ir atļauts pārvietoties ar tādu ātrumu, lai būtu iespējams izvairīties no sadursmes, neatkarīgi no radušās situācijas.

7.8. Trases lietotājam aizliegts šķērsot nosacīto līniju, kas atdala pacēlāja ceļu no Trases nobrauciena zonas. Šī līnija ir vismaz 2m horizontālā attālumā no vertikāles, kas taisnā leņķī savienotu pacēlāja trosi ar pacēlāja ceļa horizontālo plakni (tā ir iedomāta vai reāli atzīmēta).

7.9. Trases lietotājam ir pienākums sniegt palīdzību negadījumā cietušajām personām. Par jebkuru negadījumu Trasē, Trases lietotājam nekavējoties jāziņo Trases personālam, kas, saņemot šādu informāciju, organizē pirmo medicīnisko palīdzību un nepieciešamības gadījumā izsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

8. PACĒLĀJA IZMANTOŠANAS NOTEIKUMI

8.1. Pirms pacēlāja izmantošanas:

8.1.1. Trases lietotājam pie pacēlāja ir pienākums ievērot rindas kārtību. Aizliegts izmantot pacēlāju, apejot rindu, izņemot Trases darbiniekus, Instruktorus, trenerus un sacensību organizatorus.

8.1.2. Sākt un beigt izmantot pacēlāju drīkst tikai tam paredzētajās vietās.

8.1.3. Trases lietotājam, kuram nav pieredzes pacēlāja lietošanā, ir pienākums par to informēt Trases personālu pie pacēlāja.

8.1.4. Trases lietotājam ir jāizvēlas pēc iespējas piemērots un atbilstošs apģērbs, lai pacēlāja sastāvdaļa, kura paredzēta, Trases lietotāja pārvietošanai uz kalna virsotni, enkurs (turpmāk tekstā “Enkurs”), atbrīvojoties no pacēlāja neaizķeras aiz apģērba vai tā daļām (lencēm, šalles u.tml.).

8.2. Izmantojot pacēlāju:

8.2.1. Trases lietotājam ir jānoņem nūju siksnas, un nūjas ir jātur ārējā rokā no pacēlāja. Ja paceļaties ar sniega dēli, izņemiet vienu kāju no dēļa stiprinājuma.

8.2.2. Trases lietotājam ir jānostājas tieši blakus pacēlājam, bet ne tuvāk kā 0,5 m no tā, lai Trases lietotāju neskartu garām slīdošā pacēlāja Enkurs.

8.2.3. Trases lietotājam ir jāsatver ar brīvo roku Enkurs, pievelkoties kustības virzienā. Kad kustība ir uzsākta, novietojiet to aiz muguras zem jostas vietas augstumā.

8.2.4. Aizliegts likt starp kājām Enkuru arī gadījumā, ja Trases lietotājs paceļas viens pats, izņemot gadījumā, ja pacēlāju izmanto snovborda lietotājs.

8.2.5. Trases lietotājam jāvirza slēpes vai sniega dēlis pacelšanās ceļa virzienā. Paceļoties ar pacēlāju, jābrauc taisni, neveicot griezienus, jeb cita veida neplānotus manevrus, jāievēro pacelšanās ceļš.

8.3. Pēc Pacēlāja izmantošanas:

8.3.1. Pirms pirms atbrīvošanās no Enkura Trases lietotājam ir jāpārliecinās, vai Enkurs nav aizķēries aiz apģērba vai Inventāra, lai Trases lietotājs nesavainotos un lai netiktu nodarīti bojājumi Trases lietotāja apģērbam un Inventāram.

8.3.2. Trases lietotājam ir jāatvirzās no Enkura tikai tad, kad slēpes jau atrodas uz horizontālas virsmas.

8.3.3. Trases lietotājam ir nekavējoties jāatbrīvo Enkura noņemšanas laukums/vieta, lai nākamais pacēlāja lietotājs arī varētu pilnvērtīgi izmantot Enkura noņemšanas laukumu/vietu.

8.3.4. Atbrīvojoties no pacēlāja, Trases lietotājam ir aizliegts mest Enkuru sāņus vai veikt citas darbības, kas veicinātu pacēlāja troses noraušanos vai bojājumu.

8.3.5. Gadījumā, ja pacēlājs apdraud kādu Trases lietotāju, Trases lietotājam ir pienākums, nekavējoties dot brīdinājuma signālus Trases personālam, lai apturētu pacēlāja tālāku virzību, nospiežot “STOP” pogu.

9. DĀVANU KARTES IEGĀDES UN LIETOŠANAS NOTEIKUMI

9.1. Jebkura persona var iegādāties dāvanu karti Trases pakalpojumiem gan sev, gan citām personām SIA “Siguldas Sporta serviss” sporta bāzēs “Siguldas Pilsētas trase” vai “Fischer Slēpošanas centrs” un Siguldas Sporta centrā.

9.2. Dāvanu kartes izmantošanas termiņš ir 6 (seši) mēneši no iegādes datuma. Dāvanu karti nevar izmantot, lai norēķinātos par pirkumiem Trasē esošajā kafejnīcā. Dāvanu karti divu mēnešu laikā pēc termiņa beigām var pagarināt vienu reizi uz vienu mēnesi, piemaksājot 5,00 EUR (piecus euro un 00 centus).

9.3. Dāvanu karte ir kā maksāšanas līdzeklis par Trases pakalpojumiem, veicot apmaksu klātienē pie Trases Klientu apkalpošanas speciālistiem.

9.4. Dāvanu karti nevar izmantot drošības naudas iemaksai par Pacēlāja karti vai jaunas dāvanu kartes iegādei.

9.5. Dāvanu kartes summu var izlietot vairākās pakalpojumu iegādes reizēs.

9.6. Ja pakalpojuma vērtība ir lielāka par dāvanu kartē esošo naudas summu, trūkstošo summu var samaksāt skaidrā naudā vai ar norēķinu karti.

9.7. Persona, Iegādājoties dāvanu karti, ar tās iegādes faktu apliecina, ka ir iepazinusies ar šiem Dāvanu kartes iegādes un lietošanas noteikumiem, piekrīt tiem un apņemas tos ievērot.

9.8. Dāvanu karti persona ir tiesīga nodot trešajai personai, informējot šo personu par Dāvanu kartes iegādes un lietošanas noteikumiem un pārliecinoties, ka šī persona piekrīt tiem.

9.9. Dāvanu kartes atlikumu un derīguma termiņu var pārbaudīt pie Klientu apkalpošanas speciālistiem.

9.10. Ja dāvanu karte nav izmantota līdz derīguma termiņa beigām vai ir nozaudēta, tās atlikums netiek kompensēts.

9.11. SIA “Siguldas Sporta serviss” ir tiesības jebkurā brīdī vienpusēji mainīt un papildināt Dāvanu kartes iegādes un lietošanas noteikumus, informējot par to apmeklētājus mājas lapā un izvietojot attiecīgu informāciju Klientu apkalpošanas centros.

10. PERSONAS DATU APSTRĀDE

10.1. Ar šiem Noteikumiem Trases lietotājs un Trases apmeklētājs dod piekrišanu SIA “Siguldas Sporta serviss” vai tā pilnvarotajai trešajai personai veikt savu personas datu apstrādi, lai nodrošinātu Noteikumu izpildi, tajā skaitā, sniegtu drošu pakalpojumu. Personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 6.panta 1.punkta a un b apakšpunkts.

10.2. Lai nodrošinātu Siguldas Pilsētas trases un Trases lietotāju, Trases apmeklētāju, darbinieku drošību, Siguldas Pilsētas trasē tiek veikta videonovērošana noziedzīgu nodarījumu novēršanas un atklāšanas, kā arī īpašuma aizsardzības mērķim. Personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016.gada 27.aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 6.panta 1.punkta f. apakšpunkts – pārziņa leģitīmā interese nodrošināt tā īpašuma un Siguldas Pilsētas trases Trases lietotāju un Trases apmeklētāju, darbinieku drošību.

10.3. Noteikumu 10.1. un 10.2. apakšpunktos paredzētiem personas datu apstrādes nolūkiem datu apstrādi veic pārzinis – SIA “Siguldas Sporta serviss”, reģ. Nr. 40003411141, juridiskā adrese – Ata Kronvalda iela 7A, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150.

10.4. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt https://www.siguldassports.lv/lv/privatuma_politika/ vai iepazīstoties ar to klātienē Siguldas Pilsētas trases klientu apkalpošanas vietā.

Noteikumi izstrādāti saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 4.panta 2.daļu un 17.panta 1.daļu un paredzēti SIA “Siguldas Sporta serviss” Siguldas Pilsētas trases apmeklētājiem.


APSTIPRINĀTS
SIA “Siguldas Sporta serviss”
Siguldas Pilsētas trases direktors
Vents Balodis
2024. gada 8.janvārī

x

Nosūtīt ziņu