8

Notiks Latvijā tradīcijām bagātākās kalnu slēpošanas sacensības – „Siguldas kauss 2019”

07.02.2019

No 28.februāra līdz 3.martam Siguldas Pilsētas trasē notiks „Siguldas kauss 2019” kalnu slēpošanā un snovbordā, kas ir tradīcijām bagātākās un senākās kalnu slēpošanas sacensības Latvijā un notiek jau kopā 1969.gada. Piedalīties tiek aicināti gan amatieri, gan profesionāli slēpotāji visās vecuma grupās. Pasākuma kulminācija gaidāma 2. martā, kad ikviens aicināts piedalīties gada lielākajā „Aprés-Ski” kalna ballītē.

Siguldā jau izsenis ziemas sporta veidi tiek īpaši cienīti, ejot cauri laikam šīs kalnu slēpošanas sacensības ir spējušas saglabāt lielu daļu no vēsturiskajā tradīcijām. Arī šogad 2. martā pasākuma viesiem būs iespēja vērot nakts braucienu ar lāpām, kalna karaļa un karalienes kronēšanu, kā arī piedalīties  „Aprés-Ski” ballītē. Par godu „Siguldas kauss” apaļajai jubilejai, krāšņo svētku programmu papildinās grupas „Dzelzs Vilks” koncerts, ka arī Red Bull dīdžejs un motoršovs. Apmeklētājiem būs pieejama arī īpaša svētku ēdienkarte, karstie dzērieni no kalna pakājes kafejnīcas „Finišs”, kā arī ugunskuri, kur omulīgi sasildīties.

„Siguldas kauss 2019” notiks kalnu slēpošanā un snovbordā – 28. februāri snovbordistiem būs jāpierāda sevi milzu slalomā, 2. martā milzu slalomā sacentīsies kalnu slēpotāji, kas būs kvalifikācijas brauciens paralēlajam slalomam, savukārt 3.martā norisināsies paralēlais slaloms kalnu slēpošanā.

Sacensību “Siguldas kauss” īpašais šarms ir tas, ka kopā startē trīs paaudžu slēpotāji, jaunākais slēpotājs iepriekšējos gados bija 2.5 gadu vecs, bet vecākais tuvu pie 80 gadiem, tādejādi kopā var startēt pat slēpotāju dzimtas. Pēdējos gados sacensībām pievienota arī snovborda disciplīna, līdz ar to padarot sacensības vēl bagātākas. Uz starta sacensībām ir gaidīts ikviens slēpošanas vai snovborda entuziasts neatkarīgi no sportiskās sagatvotības. Piesakoties iepriekš (līdz 27.februāra plkst.15.00), pieaugušajiem dalības maksa – 10 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pensionāriem – 5 eiro. Piesakoties sacensību dienā, pieaugušajiem dalības maksa –15 eiro, bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam 8 eiro, pensionāriem 7.50 eiro.

Sacensības organizē Siguldas Pilsētas trase sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību un Latvijas Slēpošanas federāciju. Papildu informācija par pasākumu un reģistrēšanās sacensībām pieejama Siguldas pilsētas trases mājas lapā www.siguladassports.lv.

Paralēli „Siguldas kauss” sacensībām notiks „Baltijas kauss” 2.posms, kas ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kalendārā iekļautas sacensības, kurās sezonas laikā piedalās vairāk nekā 450 kalnu slēpotāji no 20 valstīm.

Sacensību laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti tīmekļa vietnē www.siguldassports.lv un sporta bāžu kontos sociālajā tīklā Facebook un Instagram. Datu apstrādes nolūks – sabiedrības informēšana un veselīga dzīvesveida veicināšana. Papildu informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt www.siguldassports.lv/lv/privatuma_politika/ vai iepazīstoties ar to klātienē Siguldas Sporta servisa klientu apkalpošanas vietās.

x

Nosūtīt ziņu