Water icon 28

Pirmsākums

Siguldas Sporta centra būvniecība tika uzsākta 2015. gada septembrī. 

4.jpg (45,70 KB)

2.jpg (35,08 KB)

2015. gada 15.oktobrī Siguldas sporta kompleksa pamatos svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulas iemūrēšanā piedalījās Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Bobsleja un kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs, bobsleja leģenda, 1984.gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Zintis Ekmanis, kā arī projektētāja un būvdarbu veicēja pilnsabiedrības „S.J.U.C.” pārstāvji – Māris Ozoliņš un Andris Reinholds.

1.jpg (37,53 KB)

3.jpg (36,98 KB)

Siguldas Sporta centrs savu darbību uzsāka jau 15. aprīlī, kad jau neilgi pēc plkst. 8.00 rītā pirmais klients iemēģināja peldbaseinu.  Siguldas Sporta centra svinīgā atklāšana notika 2017. gada 4. maijā, kad jaunajā ēkā tika svinēti arī galdauta svētki. 

5.jpg (49,43 KB)

pirmssakumi.jpg (42,84 KB)

Svinīgās atklāšanas laikā pie Siguldas Sporta centra notika  Siguldas Olimpiešu alejas stādīšana. Olimpiešu aleja godina Siguldiešu olimpiešu iegūtās medaļas Olimpiskajās spēlēs – skeletonistu Martinu Dukuru, kamaniņu braucējus Andri un Juri Šicus, kā arī bobslejistu Jāni Strengu. Nākotnē, ar katru jaunu medaļu aleja kļūs garāka, jo par godu katrai Latvijai un Siguldai iegūtajai medaļai, tiks stādīts vēl viens koks teritorijā pie Siguldas Sporta centra klientu auto stāvlaukuma. Alejas veidošanai izmantota sarkanā kļava. 

Alejas atklāšanā un koku stādīšanā piedalījās: Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldonis Rubļevskis, Siguldas bobslejtrases direktors Dainis Dukurs, Latvijas vieglatlētikas federācijas prezidente Ineta Radevičā, Latvijas bobsleja un skeletona federācijas prezidents Zintis Ekmanis, Latvijas kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga, Latvijas Olimpiskās vienības valdes priekšsēdētājs Einārs Fogelis, skeletonists M.Dukurs, kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici, bobslejists Jānis Strenga, u.c.

6.jpg (59,92 KB)

7.jpg (60,18 KB)

Siguldas Sporta centrs 2022.gada aprīlī atzīmēja savu 5 gadu jubileju. Šo gadu laikā centrs ar saviem piedāvātajiem pakalpojumiem ir ierindojies kā viena apmeklētākajām vietām Siguldā, sasniedzot vairāk nekā 860 tūkstošus apmeklētājus piecos darbības gados. Ik gadu peldētprasmi ir apguvuši visi novada skolu skolēni, kā arī sporta skolas audzēkņi, bet mūsu Peldētapmācības skoliņā savus pirmos soļus peldēšanā sākot no 6 mēnešu vecuma apgūst vienlaicīgi aptuveni 500 bērni gan no Siguldas novada, gan tuvākajiem blakus novadiem. Ik gadu Siguldas Sporta centrā notiek aptuveni 15 dažādi lielie sporta pasākumi un sporta nometnes  tādos sporta veidos, ka badmintons, peldēšana, basketbols, volejbols, futbols, sporta dejas, džudo, karatē, svarcelšana, akvatlons, kā arī ik gadu pie mums mājvietu ir radusi Veselības un sporta nedēļa.

8.jpg (60,33 KB)

9.jpg (56,22 KB)

x

Nosūtīt ziņu