Water icon 28

Pirmo reizi “Nakts peldējums” notiks Siguldā

14.09.2020

Šī gada 26. septembrī Siguldas Sporta centrā pirmo reizi notiks “Nakts peldējums”, kurš notiks Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Pasākuma sākums ir paredzēts no plkst. 19.30 līdz plkst. 23.00. “Nakts peldējums” Latvijā notiks jau sesto gadu un tas norisināsies Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Salaspilī, Daugavpilī un pirmo gadu arī Siguldā. Šis pasākums katru gadu apvieno labi pavadītu laiku kopā ar peldēšanu. Pasākums ir iespēja izbaudīt patīkamu peldi pozitīvas dzīvās mūzikas un apgaismojuma pavadījumā, kā arī izaicināt sevi pusstundas peldējumā.

Reaģējot uz valstī spēkā esošajiem pulcēšanās ierobežojumiem, nepieciešamību ievērot fizisku distanci, kā arī citus epidemioloģiskās drošības piesardzības pasākumus, šogad “Nakts peldējuma” programma ir pielāgota mazākam dalībnieku skaitam (noteikts maksimālais skaits katrā grupā), vienlaikus piedāvājot vēl nebijušu izaicinājumu – dalību pusstundas peldējumā.

Šogad pusstundas peldējumā dalībniekiem būs iespēja brīvi izvēlētā peldēšanas stilā, veidā un tempā nopeldēt pēc iespējas lielāku distanci. Savukārt, lai nodrošinātu ikviena interesenta dalību šajā izaicinājumā, ir izveidotas četras grupas, kurās, atbilstoši savām spējām un prasmēm, dalībnieks var pieteikties:

  • Entuziasti un ģimenes (bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie ar zemām vai vidējām prasmēm). Peldējuma laiks: 00-20.30;
  • Amatieru un tautas grupa (bērni un jaunieši, kā arī pieaugušie ar labām prasmēm). Peldējuma laiks – 20.45-21.15;
  • Sporta grupa (bērni un jaunieši, kas trenējas sporta grupās, kā arī peldēšanas vecmeistari). Peldējuma laiks: 21.30-22.00;
  • Pro grupa (bērni un jaunieši, kā arī peldēšanas vecmeistari ar ļoti labām prasmēm). Peldējuma laiks: 22.15-22.45.

“Nakts peldējums” šogad norisināsies septiņās pilsētās – Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Siguldā, Salaspilī un Daugavpilī. Centrālo pasākumu, kas norisināsies Ķīpsalas peldbaseinā, arī šogad ievadīs Latvijas novadu čempionāts stafetēs skolas vecuma bērniem un jauniešiem – čempionātā piecās vecuma grupās startēs 40 spēcīgākās stafešu komandas no visas Latvijas.

Pērn “Nakts peldējumā” piedalījās vairāk kā 1000 dalībnieku, kopā nopeldot teju 90 kilometrus. Šogad, katram dalībniekam veicot pusstundas peldējumu, nopeldēto metru skaits varētu būt daudzkārt lielāks. Pievienojies arī Tu – reģistrācija pieejama pasākuma mājaslapā: www.naktspeldejums.lv.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Sacensību nolikums pieejams šeit. 

“Nakts peldējums” tiek rīkots Eiropas Sporta nedēļas ietvaros ar Latvijas Sporta federāciju padomes finansiālu atbalstu.

Gatavojoties “Nakts peldējumam”, ikviens tiek laipni aicināts apmeklēt individuālās peldēšanas nodarbības pie Siguldas Sporta centra treneriem. No septembra lielais peldbaseins darba dienās ir pieejams no plkst. 7.00 līdz plkst. 8.00 un no plkst. 18.00 līdz plkst. 22.00, bet brīvdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 22.00. Peldbaseina noslogojuma grafiks ir pieejams šeit.

Apmeklējumu uz lielo peldbaseinu nepieciešams iepriekš rezervēt, zvanot uz tālruni 25448860!

x

Nosūtīt ziņu